-
-
-
Κανένας μόνος του απέναντι στον καρκίνοΣτα 44 χρόνια δράσης και προσφοράς,
ο Όμιλος ΑγκαλιαΖΩ στηρίζει τους ασθενείς με καρκίνοΕπικοινωνία -
Ενημέρωση για τους διάφορους τύπους καρκίνουΠληροφορηθείτε για τους αιτιολογικούς παράγοντες, τα ύποπτα συμπτώματα, την διάγνωση και την θεραπεία των διαφόρων τύπων καρκίνουΚάντε click στα πιο κάτω εικονίδια για τον κάθε τύπο καρκίνουΚαρκίνος του ΛάρυγγαΛέμφωμαΚαρκίνος του ΜαστούΜελάνωμαΚαρκίνος Τραχήλου ΜήτραςΚαρκίνος Παχέος ΕντέρουΚαρκίνος του ΠνεύμοναΚαρκίνος του ΠροστάτηΣπάνιοι ΚαρκίνοιΘυρεοειδήςΚαρκίνος ΟισοφάγουΚαρκίνος Κεφαλής & ΤραχήλουΚαρκίνος Στομάχου
-
Βοηθήστε το έργο μαςΓίνετε μέλος ή εθελοντής του ΑγκαλιαΖΩ,
Κάντε μία δωρεάΓίνετε εθελοντήςΚάντε μία δωρεάΓίνετε μέλος
Τα Νέα του ΑγκαλιάΖΩ
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/07/452555315_885665526928662_2884837488797523123_n-1.jpg)
Καλή επιτυχία Ελλάδα!!!
Καλή επιτυχία σε όλες τις αθλήτριες και τους αθλητές μας! Καλή επιτυχία Ελλάδα!
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/06/αφίσα1-scaled.jpg)
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ – Ενημερωτική Εσπερίδα «Ενημερωνόμαστε για το Μελάνωμα και τον Καρκίνο του Δέρματος»
Δελτίο Τύπου Ενημερωτική εκδήλωση ΟΕΚΚ ΑγκαλιάΖΩ για τον Καρκίνο του Δέρματος και το Μελάνωμα 17 Ιουνίου 2024 Ο Όμιλος Εθελοντών κατά του Καρκίνου, ΑγκαλίαΖΩ πραγματοποίησε την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024, στη Δημοτική Πινακοθήκη Πειραιά ενημερωτική εκδήλωση με...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/06/αφίσα-1-scaled.jpg)
Ενημερωτική Εσπερίδα «Όσα πρέπει να γνωρίζουμε για το Μελάνωμα και τον Καρκίνο του Δέρματος»
Η ενημερωτική εκδήλωση του Ομίλου Εθελοντών κατά του Καρκίνου - ΑγκαλιάΖΩ με τίτλο «Όσα πρέπει να γνωρίζουμε για το Μελάνωμα και τον Καρκίνο του Δέρματος» που πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 στη δημοτική Πινακοθήκη Πειραιά μας έδωσε όλες τις απαραίτητες...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/06/πρόσκληση.jpg)
Ενημερωτική Εσπερίδα «Ενημερωνόμαστε για το Μελάνωμα και το Καρκίνο του Δέρματος»
Ο Όμιλος Εθελοντών κατά του Καρκίνου -ΑγκαλιάΖΩ σας προσκαλεί στην Ενημερωτική Εσπερίδα με τίτλο «Ενημερωνόμαστε για το Μελάνωμα και τον Καρκίνο του Δέρματος», που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 13 Ιουνίου 2024 και ώρα 19:00 έως 20:30, στη Δημοτική Πινακοθήκη Πειραιά....
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/06/Αφίσα-Αμοργός-Χώρα-και-Αρκεσίνη1.jpg)
Δερματολογική Εξέταση Σπίλων από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου – ΑγκαλιάΖΩ στο Κέντρο Υγείας Χώρας Αμοργού
Η δεύτερη εξόρμηση του Ομίλου Εθελοντών κατά του Καρκίνου – ΑγκαλιάΖΩ «Αγαπάμε το δέρμα μας! Προστατευόμαστε από τον ήλιο.» συνεχίστηκε στην Αμοργό, στη Χώρα και στην Αρκεσίνη. Την Τετάρτη 29 Μαΐου και την Πέμπτη 30 Μαΐου ο ΟΕΚΚ-ΑγκαλιάΖΩ πραγματοποίησε Δερματολογική...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/06/Αφίσα-Αμοργός-Χώρα-και-Αρκεσίνη1.jpg)
Δερματολογική Εξέταση Σπίλων από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου – ΑγκαλιάΖΩ στο Περιφερειακό Ιατρείο Αρκεσίνης
Η δεύτερη εξόρμηση του Ομίλου Εθελοντών κατά του Καρκίνου - ΑγκαλιάΖΩ «Αγαπάμε το δέρμα μας! Προστατευόμαστε από τον ήλιο.» συνεχίστηκε στην Αμοργό, στη Χώρα και στην Αρκεσίνη. Την Πέμπτη 30 Μαΐου ο ΟΕΚΚ-ΑγκαλιάΖΩ πραγματοποίησε Δερματολογική Εξέταση Σπίλων από 10:00...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/05/Αφίσα-Σχοινούσα-scaled.jpg)
Δερματολογική Εξέταση Σπίλων από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου – ΑγκαλιάΖΩ στο Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο Σχοινούσας
Η δεύτερη εξόρμηση του Ομίλου Εθελοντών κατά του Καρκίνου - ΑγκαλιάΖΩ «Αγαπάμε το δέρμα μας! Προστατευόμαστε από τον ήλιο.» συνεχίστηκε στη Σχοινούσα. Την Τρίτη 28 Μαΐου ο ΟΕΚΚ-ΑγκαλιάΖΩ πραγματοποίησε Δερματολογική Εξέταση Σπίλων στο Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/05/εικόνα_Viber_2024-05-28_12-55-41-233.jpg)
5η Σκυταλοδρομία Κολύμβησης «Βασίλης Τοκάκης» 🌊💦 Κολυμπάμε για τη ζωή! Κανένας μόνος του απέναντι στον καρκίνο!
5η Σκυταλοδρομία Κολύμβησης «Βασίλης Τοκάκης» 🌊💦 Κολυμπάμε για τη ζωή! Κανένας μόνος του απέναντι στον καρκίνο! Για 5η συνεχή χρονιά πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 26 Μαΐου, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο του Πειραιά «Ανδρέας Γαρύφαλλος», η Σκυταλοδρομία...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/05/441064259_743888194581883_2295880024362615538_n.jpg)
«Δημιουργώ οριζοντίως και καθέτως – Στα δύσκολα σε θέλω» – Η τέχνη του σταυρολέξου από τον ΟΕΚΚ-ΑγκαλιάΖΩ στις Ημέρες Θάλασσας του Δήμου Πειραιά 2024
Ο Όμιλος Εθελοντών κατά του Καρκίνου - ΑγκαλιάΖΩ συμμετείχε για μια ακόμα χρονιά στις Ημέρες Θάλασσας του Δήμου Πειραιά 2024 με την δράση «Δημιουργώ οριζοντίως και καθέτως - Στα δύσκολα σε θέλω». Ευχαριστούμε όσους μας τίμησαν με την παρουσία τους και συμμετείχαν στην...
![](https://www.oekk.gr/wp-content/uploads/2024/05/Αφίσα-Κουφονήσια-Σχοινούσα-Αμοργός-scaled.jpg)
Δερματολογική Εξέταση Σπίλων από τον Όμιλο Εθελοντών κατά του Καρκίνου – ΑγκαλιάΖΩ στο Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο Κουφονησίων
Η δεύτερη εξόρμηση του Ομίλου Εθελοντών κατά του Καρκίνου - ΑγκαλιάΖΩ «Αγαπάμε το δέρμα μας! Προστατευόμαστε από τον ήλιο.» ξεκινά από τα Κουφονήσια. Την Δευτέρα 27 Μαΐου ο ΟΕΚΚ-ΑγκαλιάΖΩ πραγματοποίησε Δερματολογική Εξέταση Σπίλων στο Πολυδύναμο Περιφερειακό Ιατρείο...